Трохи історії

Підводне регбі було придумано в Німеччині в 1961 році, нудьгувати в зимовий час аквалангістами. Тоді теплих костюмів для підлідного занурення у спортсменів ще не було, а переходити на пірнання в басейні гордість не давала змоги. У зв`язку з цим вони придумали собі підводне розвага: грати з м`ячем на дні басейну. Сенс гри полягав у тому, щоб закинути м`ячик в корзину противника, встановлену на дні басейну.

Ідея гри прийшла в голову Людвігу Ван Берсуда - члену одного німецького підводного клубу. Для гри він модифікував м`яч, закачавши в нього солону воду. В результаті він придбав негативну плавучість і став повільно занурюватися. Ступінь його плавучості можна було контролювати, змінюючи концентрацію солі в м`ячику. Так був винайдений перший м`яч для підводних ігор.

Сучасний снаряд для підводного регбі зроблений з гуми, наповнений солоною водою і важить приблизно три кілограми. Він в два рази менше баскетбольного м`яча, летить після кидка не далі за трьох метрів і немає права перебувати на поверхні води під час гри.

Як повноцінний вид спорту підводне регбі було визнано в 1978 році. Тим часом, ця гра до цих пір є неолімпійських видом спорту.

Екіпірування для підводного регбі

Кожен гравець повинен бути екіпірований ластами, трубками і підводними очками. Трубки і окуляри з суперників під час гри зривати забороняється - за це гравців штрафують.

Як грають в підводне регбі

Регбі під водою є командним видом спорту. У нього грають два команди по 12 чоловік, причому в воді можуть знаходитися тільки шість осіб, інші вважаються запасними. Вони, як правило, постійно перебувають близько бортиків басейну.

Підводна майданчик для ігри має розміри 10-12 метрів в ширину і 15-18 метрів в довжину. Глибина басейну може варіюватися від 3,5 до 5 метрів. Тривалість гри складає два тайми, кожен з яких триває 15 хвилин.

Відео: Російська Ліга Підводного Регбі

Головна мета гравців - забити м`ячик в корзину суперника, яка розташована на дні басейну. Вона придавлена до дна за допомогою важкої гирі. Отвір кошика становить 40 сантиметрів в діаметрі. Гравцям дозволено боротися, але тільки з тими, хто тримає в руках м`ячик ..

Для успішного виступу підводним регбістам необхідно володіти відразу декількома навички - швидкістю і маневреністю пересування в товщі води, силою для боротьби за м`ячик і здатністю тривалий час не дихати. Під час гри спортсмени переміщаються вперед-назад, вправо-вліво, а також вгору-вниз. Гравці мають право періодично виринати на поверхню, щоб ковтнути кисню.

Видовище, яке розгортається під водою між гравцями, нагадує сцену годування риб в акваріумі. У кошики 12 гравців в буквальному сенсі сплітаються в "живої" клубок і при цьому виривають один у одного м`яча.

У підводному регбі в одній команді можуть грати гравці різної статі. Однак в грі існує досить чітка градація на амплуа. Одні повинні продавлювати противника силою і здійснювати прориви по дну басейну, інші - блокувати суперника і вести боротьбу у поверхні води. Це дуже виснажливий вид спорту, саме тому до гравців завжди приставлені запасні.