Цитрамон

цитрамонфото препарату

Зміст

Опис актуально на 11.11.2015

  • Латинська назва: Citramon
  • Код АТС N02BA71
  • Діюча речовина: Ацетилсаліцилова кислота (Acetylsalicylic acid) + Парацетамол (Paracetamol) + Кофеїн (Caffeine)
  • Виробник: ВАТ “Лубнифарм”, ЗАТ “Фармацевтична фірма "Дарниця”, ВАТ “хімзавод “Червона зірка”, УкраінаОАО “Фармстандарт-Лексредства”, ЗАТ “Медісорб”, ПФК “оновлення”, ВАТ “Татхимфармпрепарати”, РоссіяОАО “Борисовський завод медичних препаратів”, Республіка Білорусь

Відео: Цитрамон.

Відео: Цитрамон

склад

Згідно з наведеними в Вікіпедії даними, традиційно до складу таблеток цитрамон входили 240 мг ацетилсаліцилової кислоти (АСК), 180 мг фенацетина, 30 мг кофеїну, 15 мг какао, 20 мг лимонної кислоти.

Однак в даний час класичний рецепт виготовлення препарату не використовується через вилучення з обігу одного з його активних компонентів - фенацетина (Це пов`язано з високою нефротоксичністю речовини).

Численні виробники випускають лікарські засоби, в назві яких є слово “цитрамон”, Проте всі вони мають дещо змінений склад, в якому в якості анальгетика і антипиретика замість фенацетина використовується парацетамол.

У таблетках різних виробників зберігається однаковість діючих речовин, однак концентрація кожного з них може відрізнятися.

У складі цитрамон П, цитрамон У і цитрамон М активні компоненти (АСК, парацетамол і кофеїн), Наприклад, містяться в тій же концентрації, що й в оригінальному препараті. А ось у складі Цитрамон-форте їх концентрація вже інша: кожна таблетка містить 320 мг АСК, 240 мг парацетамолу і 40 мг кофеїну.

До складу таблеток Цитрамон Борімед входять 220 мг АСК, 200 мг парацетамолу і 27 мг кофеїну. Концентрація цих речовин в таблетках Цитрамон-тив, відповідно, 240 мг, 180 мг і 27,5 мг.

А ось головною відмінністю цитрамон Ультра від цитрамон є наявність плівкової оболонки, яка полегшує проковтування таблетки, виконує функцію надійного бар`єру між слизової травного каналу, які утримуються в таблетках діючими речовинами (зокрема, оболонка захищає шлунок від агресивного впливу АСК) і прискорює всмоктування препарату.

Форма випуску

Всі виробники випускають Цитрамон у вигляді світло-коричневих таблеток з запахом какао. По виду таблетки неоднорідні, мають вкраплення і включення.

Випускаються вони, упакованими в стрипи (по 6 штук в кожному) або блістери (по 10 штук в кожному). Упаковка №10 * 1, №6 * 1 і №10 * 10.

Фармакологічна дія

Дія препарату спрямована на купірування болю, спека і запалення.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Фармакодинаміка

Цитрамон - це комбінований засіб, дія якого обумовлена властивостями містяться в ньому компонентів (ненаркотического анальгетика, псіхостімулятора і НПЗП).

Відео: ЦИТРАМОН НЕБЕЗПЕЧНА ЧИ КОРИСНИЙ? цитрамон залежність, чи є звикання до цитрамон

АСК знімає жар і запалення, полегшує біль (особливо, якщо біль викликаний запальним процесом), виявляє помірну антиагрегантну дію, перешкоджає утворенню тромбів, сприяє поліпшенню мікроциркуляції у вогнищі запалення.

парацетамол зменшує інтенсивність болю, збиває жар, має слабку протизапальну дію. Властивості цієї речовини пов`язані з його впливом на розташований в гіпоталамічної області центр терморегуляції і слабо виражену здатність гальмувати утворення Pg в периферичних тканинах.

кофеїн надає пряму збудливу дію на центральну нервову систему, що проявляється вигляді посилення процесів збудження в корі великих півкуль головного мозку Судиноруховий і дихальному центрах, підвищення рухової активності і зміцнення позитивних умовних рефлексів.

Стимулює психічну активність, тимчасово зменшуючи або усуваючи сонливість і втому, вкорочує час реакцій. знижує агрегаціютромбоцитів.

У складі таблеток Цитрамон кофеїн присутній в низькій концентрації. Через це речовина практично не робить стимулюючої дії на ЦНС, однак поліпшує тонус судин мозку і сприяє прискоренню кровотоку.

Комбінація АСК і парацетамолу потенциирует аналгезуючий ефект препарату. як знеболюючий, так і антипіретичні ефекти АСК і парацетамолу підвищуються при одночасному застосуванні цих речовин з кофеїном.

Фармакокінетика

Після прийому всередину містяться в таблетках компоненти всмоктуються швидко і практично в повному обсязі. кофеїн при цьому сприяє підвищенню F (біодоступності) АСК і парацетамолу.

Під час абсорбції він і АСК інтенсивно біотрансформуються з утворенням фармакологічно активних метаболітів. З АСК в процесі деацетилювання в печінці і стінці кишечника утворюється Саліцилова кислота.

Під впливом печінкового ізоферменту CYP1А2 кофеїн утворює диметилксантину (параксантину і теофілін).

ТСмах всіх активних компонентів цитрамон - від 0,3 до 1 години. У плазмі крові від 10 до 15% парацетамолу і приблизно 80% прийнятої дози АСК знаходяться у зв`язаному з альбуминами стані.

Всі компоненти таблеток з легкістю проникають в будь-які рідини і тканини організму (у тому числі легко долають плацентарний бар`єр і потрапляють у грудне молоко). У тканинах мозку виявляються незначні концентрації саліцилатів, тоді як рівні кофеїну і парацетамолу можна порівняти з рівнем цих речовин в плазмі.

при розвитку ацидозу АСК переходить в неіонізовану форму, завдяки чому зростає її проникнення в тканини НС.

Метаболізм активних речовини протікає в печінці. АСК має 4 метаболіти (гентізуроновая і гентизинова кислоти, саліціловофенольний глюкуронід, саліцілурат). парацетомол утворює сульфат (80% усієї кількості) і парацетамол-глюкуроніду (обидва фармакологічно неактивні), а також потенційно токсична речовина - N-ацетил-бензімінохінон (близько 17% загальної кількості).

метаболіти кофеїну - похідні уридину, моно- і диметилксантину, моно- і диметилсечової кислота, ди-і тріметілаллантоін.

кофеїн впливає на фармакокінетику парацетамолу, кілька підвищуючи (до 20-25%) освіту N-ацетил-бензімінохінона.

Метаболіти виводяться нирками. Близько 5% парацетамолу, близько 10% кофеїну і близько 60% саліцилатів виводяться в незміненому вигляді.

Період полуелімінаціі - від 2 до 4,5 годин (всі компоненти препарату виводяться приблизно з однаковою швидкістю). Підвищенні дози цитрамон призводить до уповільнення виведення АСК в порівнянні з іншими речовинами до 15 годин.

У курців, навпаки, відзначається прискорення виведення кофеїну в порівнянні з іншими компонентами препарату.

Показання до застосування цитрамон

Для чого Цитрамон П?

На питання, від чого допомагає Цитрамон П, виробник в анотації до препарату відповідає, що застосування таблеток доцільно для зняття болю слабкої і середньої інтенсивності, а також для полегшення стану пацієнта при гарячковому синдромі, яким супроводжуються ГРВІ і грип.

Ефективний Цитрамон від голови (в тому числі при мігренозних нападах), при суглобових і м`язових болях, альгодисменорее.

Від чого таблетки Цитрамон-тив?

Показання до застосування цитрамон-ЛЕКТА такі ж, як і для інших препаратів, основою яких є АСК, парацетамол і кофеїн, а саме: больовий синдром при альгодисменорее, невралгії, міалгії, артралгії, головний і зубний біль, мігрень.

Препарат може використовуватися також як засіб від температури при лихоманці на тлі ГРВІ і грипу.

Чи допомагає від зубного болю Цитрамон?

Зубний біль є одним з показань до застосування препарату. Ефективність цитрамон обумовлена властивостями вхідних в його склад НПЗП, ненаркотического анальгетика і психостимулятора.

Посилюючи дію один одного, ці компоненти комплексно діють на організм, знімаючи будь-яку (в тому числі зубну) біль, особливо, якщо ця вона пов`язана із запаленням. при загостренні хронічного пульпіту, на тлі якого нерідко піднімається температура, Цитрамон допомагає не тільки вгамувати біль і зменшити вираженість запалення, але і надає антипіретична дію.

Протипоказання

В інструкції перераховані наступні протипоказання на Цитрамон:

Відео: ВСЕ ПРО ТАБЛЕТКАХ (ЦИТРАМОН П) [Больовий синдром слабкої і середньої інтенсивності]

  • повне або часткове поєднання рецидивуючого поліпозу носа / навколоносових пазух, бронхіальної астми і непереносимості НПЗП або АСК (в тому числі в анамнезі);
  • гіперчутливість до компонентів таблеток;
  • ерозійні і виразкові ураження шлунково-кишкового тракту в фазі загострення;
  • шлункове або кишкова кровотеча;
  • портальна гіпертензія;
  • гемофілія;
  • гипопротромбинемия;
  • геморагічний діатез;
  • авітаміноз К;
  • ІХС тяжкого перебігу;
  • виражена артеріальної гіпертензії;
  • ниркова недостатність;
  • дефіцит цитозольного ферменту G6PD;
  • вагітність (особливо перший і останній її триместри);
  • лактація;
  • підвищена збудливість;
  • глаукома;
  • аневризма аорти;
  • порушення сну;
  • супроводжуються кровотечею хірургічні втручання;
  • дитячий вік (у дітей до п`ятнадцяти років при гіпертермії на тлі вірусної інфекції висока ймовірність розвитку синдрому Рея);
  • супутнє застосування антикоагулянтів.

Відносними протипоказаннями є подагра і наявні патології печінки.

Побічна дія

Побічні дії цитрамон:

  • біль у шлунку, анорексія, нудота, утворення ерозій і виразкових елементів на слизовій травного каналу, шлункові і кишкові кровотечі;
  • печінкова недостатність;
  • реакції гіперчутливості (у тому числі розвиток симптомів тріади Фернана-Відаля);
  • інтерстиціальнийнефрит, нефротичний синдром, некротичний папіліт, при тривалому застосуванні - ниркова недостатність;
  • анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія;
  • гострий жировий гепатоз, токсичний гепатит, гостра печінкова енцефалопатія (синдром Рея);
  • посилення серцевої недостатності, маніфестація її приховано протікаючих форм (при тривалому застосуванні);
  • запаморочення, безсоння, збудження, неспокій, головний біль, шум у вухах, порушення слуху і зору, асептичнийменінгіт;
  • підвищення артеріального тиску, аритмія, тахікардія;
  • розвиток толерантності і слабкою психологічної залежності (при тривалому прийомі високих доз препарату);
  • медикаментозна головний біль після скасування цитрамон (якщо препарат використовувався протягом тривалого часу).

В експериментах на тваринах було також доведено тератогенну дію препарату на плід.

Таблетки Цитрамон: інструкція із застосування

Препарати різних виробників мають відмінний склад, і оскільки активні речовини в них нерідко містяться в різній концентрації, слід дуже уважно читати інструкцію, щоб помилково не перевищити допустиму добову дозу.

Загальним для всіх препаратів є те, що в якості болезаспокійливого засобу вони можуть застосовуватися протягом максимум п`яти, як жарознижуючий - трьох днів.

Інструкція по застосуванню Цитрамон П і Цитрамон-ЛЕКТА

Цитрамон П і Цитрамон-ЛЕКТА можна приймати з п`ятнадцятирічного віку. Таблетки п`ють по одній 2-4 р. / День (під час або після їди). Перерва між прийомами повинен бути не менше чотирьох годин. Середня доза - 3-4 таблетки в день.

цитрамон від головного болю високої інтенсивності (а також в інших випадках, коли необхідно вгамувати сильний біль) можна приймати по 2 штуки відразу. Допустимий верхня межа добової дози - 8 таблеток.

Лікування триває від одного тижня до десяти днів.

При необхідності лікар може призначити іншу дозу препарату або підібрати іншу схему лікування.

Інструкція по застосуванню Цитрамон форте

Цитрамон-форте застосовується у пацієнтів старше шістнадцяти років. Добова доза - 2-3 таблетки. Приймати їх потрібно по одній 2 або 3 р. / День. Для купірування нападу гострого болю слід відразу випити дві таблетки.

Допустимий верхня межа добової дози - 6 таблеток.

За аналогічною схемою приймають Цитрамон-Дарниця (єдиною відмінністю препарату є вікове обмеження - ці таблетки призначають з 15 років).

Інструкція по застосуванню Цитрамон-Борімед

Цитрамон-Борімед краще приймати відразу після їжі або між прийомами їжі. Препарат може застосовуватися у дорослих і підлітків старше п`ятнадцяти років. Таблетки приймають по одній 2-3 рази на день, витримуючи між прийомами інтервали тривалістю не менше 6-8 годин. Вища разова доза - 2 таблетки, добова - 4.

В якості антипиретика застосовується при температурі, що перевищує 38,5 ° С (при схильності до фебрильні судом - при температурі більше 375 ° С). Разова доза - 1-2 таблетки.

Інструкція по застосуванню цитрамон Ультра

Цитрамон Ультра призначають з п`ятнадцяти років. Добова доза - 1-3 таблетки. При необхідності протягом дня можна прийняти до 6 таблеток.

Передозування

Незначна передозування проявляється у вигляді нудоти, запаморочення, підвищення блідості шкірного покриву, біль у шлунку, блювоти, дзвону у вухах.

Симптоми сильної інтоксикації організму: порушення кровообігу і дихання, анурия, тривога, оглушення, нудота, головний біль, гіпертермія, тремор, сонливість, занепокоєння, пітливість, колапс, кровотечі, судоми (з патологічним посиленням сухожильних рефлексів), кома.

При появі ознак передозування прийом таблеток слід припинити. для Запобігання всмоктування препарату в травному каналі хворому промивають шлунок, дають ентеросорбенти і сольове проносне.

Якщо плазмова концентрація саліцилатів у дитини перевищує 300 мг / л, а у дорослого - 500 мг / л, доцільно проведення форсованого лужного діурезу. Для підтримки рН сечі на урочну 7,5-8 вводять ощелачивающие кошти.

Проводять заходи, що дозволяють відновити ОЦК і кислотно-лужну рівновагу.

при набряку мозку призначають ШВЛ збагаченої киснем сумішшю в режимі створення ПДКВ (позитивного тиску в кінці видиху). Гіпервентиляцію слід проводити в поєднанні із застосуванням осмотичних діуретиків.

При наявності ознак ураження печінки слід ввести N-ацетилцистеїн, який є специфічним антидотом парацетамолу. Розчин застосовують всередину і вводять у вену. Всього хворому потрібно ввести сімнадцять доз: перша - 140 мг / кг, всі наступні - 70 мг / кг.

Найбільш ефективною є терапія, розпочата в перші десять годин після розвитку інтоксикації. Якщо пройшло більше 36 годин, лікування неефективне.

При підвищенні значення протромбінового індексу (ПТІ) до 1,5-3, показано застосування фітоменадіона (вітаміну К) В дозі від 1 до 10 мг. Якщо ПТІ перевищує 3,0, слід почати вливання концентрату факторів згортання або нативної плазми.

Проводити гемодіаліз, використовувати антигістамінні препарати, ГКС або ацетазоламид (Для ощелачивания сечі) при інтоксикації цитрамон протипоказано.

Ці заходи можуть спровокувати розвиток ацидемії і посилити токсичну дію АСК на організм хворого.

взаємодія

У комбінації з цитрамон категорично заборонено призначати з:

  • інгібіторами МАО (при одночасному застосуванні з кофеїном зазначені кошти можуть привести до небезпечного підвищення артеріального тиску);
  • метотрексатом в дозі, що перевищує 15 мг / тиждень. (Подібне поєднання підвищує гематологічну токсичність метотрексату).

Цитрамон також підсилює токсичність барбітуратів і вальпроєвоїкислоти, ефекти опіоїдних анальгетиків, пероральнихгіпоглікемічних і сульфаніламідних засобів, дигоксину і трийодтиронина.

фенітоїн, етанол, КОК, рифампіцин, трициклічніантидепресанти, барбітурати, фенілбутазон підвищують токсичність парацетамолу для печінки.

макроліди (еритроміцин, кларитроміцин), препарати інтерферону, антимикотические кошти (флуконазол, кетоконазол) Уповільнюють метаболізм активних речовин таблеток Цитрамон і призводять до підвищення їх концентрації в плазмі.

Застосування препарату в комбінації з інгібіторами агрегації тромбоцитів, антикоагулянтами непрямої дії і тромболітичними засобами підвищує ризик виникнення кровотеч.

За рахунок пригнічення синтезу Pg в нирках послаблює дію калій-зберігаючих та петльових діуретиків, а також гіпотензивних препаратів з групи інгібіторів АПФ.

ГКС посилюють токсичність компонентів таблеток на слизову шлунка, підвищують кліренс АСК і знижують її плазмову концентрацію.

У комбінації з бета-адреноміметиками (фенотеролом, сальбутамолом, салметерол) В високих дозах підвищується ризик розвитку гіпокаліємії, з метилксантинами - підвищується рівень теофіліну в плазмі крої і зростає ризик його токсичної дії, з солями Li - підвищується плазмова концентрація іонів Li +.

За рахунок конкурентного виведення сечової кислоти в канальцях нефрона послаблює дію урикозурических препаратів.

Умови продажу

Упаковка №10 * 1 і №6 * 1 - без рецепта, упаковка №10 * 10 - за рецептом.

Умови зберігання

Препарат зберігає фармакологічні властивості при температурі не вище 25 ° С.

Термін придатності

Два роки.

особливі вказівки

зловживання містять кофеїн продуктами на тлі лікування цитрамон може спровокувати симптоми передозування.

Літнім людям, особам страждають від подагри, при порушеною функцією нирок і / або печінки з доброякісною гипербилирубинемией слід дотримуватися обережності при прийомі таблеток.

У пацієнтів з алергічними ускладненнями (алергічний нежить, БА, кропив`янка), При їх комбінації з інфекціями дихальних шляхів, а також при підвищеній чутливості до НПЗЗ на фоні лікування можливі бронхоспазм або напади бронхіальної астми.

При тривалому (більше п`яти днів поспіль) застосуванні цитрамон необхідний контроль функціонального стану печінки і картини периферичної крові.

Тривалий прийом таблеток з вмістом парацетамолу в високих кумулятивних дозах в окремих випадках може стати причиною медикаментозної нефропатії або незворотною ниркової недостатності.

Тривале використання знеболюючих для лікування головного болю нерідко призводить до хронічного головного болю.

Прийом цитрамон може спотворювати такі показники лабораторних досліджень, як: плазмова концентрація сечової кислоти, плазмова концентрація гепарину, плазмова концентрація теофіліну, рівень цукру в крові, концентрація амінокислот в сечі.

Препарат може змінювати аналізи допінг-контролю у спортсменів. Ускладнює постановку діагнозу при “гострому животі”.

У разі тривалого лікування цитрамон перед прийомом ібупрофену необхідно проконсультуватися з лікарем.

Застосування містять АСК препаратів при хірургічних операціях (включаючи стоматологічні операції) підвищує ймовірність появи / посилення кровотеч.

Препарат може впливати на швидкість нейром`язової передачі, в зв`язку з чим в період лікування їм слід утримуватися від керування транспортним засобом та роботи з небезпечними механізмами.

Дія препарату на тиск: таблетки Цитрамон підвищують тиск або знижують?

Головні болі - це досить часте явище у людей, схильних до перепадів артеріального тиску. Тому тут закономірно виникають питання: чи можна пити ліки при підвищеному тиску, чи не шкідливий препарат для гіпотоніків, як пов`язані Цитрамон і тиск?

знеболюючий ефект при головного болю забезпечується в першу чергу завдяки присутності в складі таблеток АСК і парацетамолу.

Третій компонент препарату - кофеїн - збільшує приплив кисню до тканин, стимулює кровообіг в головному мозку і підйом артеріального тиску, сприяючи таким чином зменшенню інтенсивності головного болю і посилюючи ефекти інших компонентів цитрамон.

високі дози кофеїну провокують пригнічення ЦНС. При прийомі малих доз (як, наприклад, в цитрамон) переважає стимулюючий ефект.

Слід зазначити, що, підвищуючи знижене при гіпотензії артеріальний тиск, кофеїн при цьому не змінює тиск нормальний.

аналоги

Збіги за кодом АТС 4-го рівня:
  • Аспірин-С
  • аспірин
  • Цитропак
  • упсарин УПСА
  • Кофіціл-Плюс
  • Фармадол
  • Аскофен-П
  • Цефекон Н
  • Аквацітрамон
  • Цітрапак
  • Алька-прим
  • Тромбопол
  • Цітрапар

Аналоги з тим же складом діючих речовин: Цитрамон-Дарниця, Цитрамон-Борімед, Цитрамон-Ультра, Цитрамон-тив, Аквацітрамон, Ацепар, Аскофен-П, Кофіціл-плюс, Цітрапар, екседріна, Мігренол Екстра.

Чи можна дітям приймати Цитрамон?

Застосування АСК містять препаратів для лікування ГРВІ у дітей (з гіпертермією або без) протипоказано без попередньої консультації з лікарем.

при деяких вірусних інфекціях (Зокрема, інфекціях, викликаних вірусом вітряної віспи або вірусами грипу А або По-типу) Існує ймовірність розвитку гострої печінкової енцефалопатії (синдрому Рея), Яка вимагає негайного медичного втручання. Однією з ознак синдрому Рея є тривала блювота.

З урахуванням вищевказаних причин, застосовувати таблетки у пацієнтів молодше шістнадцяти років протипоказано.

Оскільки препарат має велику кількість побічних ефектів, дітям при головному болю або коли болить зуб краще вибирати більш безпечні засоби.

Сумісність з алкоголем

В період лікування цитрамон слід уникати вживання спиртних напоїв, оскільки алкоголь підвищує ймовірність токсичної дії парацетамолу на печінку і АСК на шлунково-кишкового тракту.

Вживання етилового спирту з АСК сприяє пошкодження слизової травного каналу. Наслідком синергізму алкоголю і АСК також є подовження часу кровотеч.

Цитрамон від похмілля

Цитрамон при похміллі є не найбільш виграшним варіантом, оскільки застосування цього препарату дозволяє полегшити головний біль лише на час, але не усуває при цьому основні причини поганого самопочуття - порушення балансу води та електролітів, а також інтоксикацію.

Головний біль, якої супроводжується похмільний синдром, пов`язана з порушенням венозного відтоку від голови, набряком тканин (зокрема, з набряком оболонок мозку) І пригніченням знеболюючою (антиноцицептивної) системи, частиною якої є дія серотоніну і дофаміну.

АСК частково розвантажує оболонки мозку, кофеїн стимулює метаболізм в нейронах і надає бадьорить, какао зменшує відносний дефіцит внутрімозкового серотоніну і дофаміну, лимонна кислота полегшує симптоми алкогольної інтоксикації.

Однак що міститься в таблетках парацетамол сильно навантажує печінку, що в поєднанні з продуктами розпаду алкоголю може посилити симптоми похмілля і зашкодити організму.

Цитрамон при вагітності і при лактації

Чи можна пити Цитрамон вагітним?

Під час вагітності слід уникати прийому таблеток Цитрамон, оскільки міститься в них АСК володіє тератогенним впливом.

Застосування цитрамон при вагітності в 1 триместрі може стати причиною розщеплення верхнього неба, застосування препарату в 3 триместрі призводить до погіршення родової діяльності (пригнічення синтезу Pg) і закриття артеріальної протоки у плода. Це в свою чергу провокує гіперплазію легеневих судин і підвищення тиску в судинах малого (легеневого) кола кровообігу.

Таким чином, відповідь на питання типу “Чи можна пити Цитрамон при вагітності?” і “Чи можна вагітним приймати Цитрамон?” однозначні - не можна.

Чи можна Цитрамон мамі, що годує приймати при грудному вигодовуванні?

Застосування препарату при ГВ протипоказано. Активні компоненти таблеток і їх метаболіти виділяються в грудне молоко, що підвищує ймовірність порушення функції тромбоцитів і виникнення у дитини кровотеч.

Відгуки

Більшість людей, не дивлячись на те, що препарат вважається потенційно небезпечним, залишають хороші відгуки про цитрамон, називаючи його своїм рятівником від головного болю (В тому числі при мігренозні нападах).

Хоча зустрічаються і такі, в яких згадується про шкоду таблеток для печінки і шлунково-кишкового тракту, а також про те, що при тривалому застосування вони викликають свого роду залежність (пацієнти вже не можуть довго обходитися без цитрамон і відчувають постійну потребу в ньому).

На підставі всіх наявних відгуків можна зробити наступний висновок - приймати таблетки слід з урахуванням наявних протипоказань, а також попередньо зіставивши очікувану користь від них і потенційні ризики.

Одна-дві таблетки, прийняті для полегшення нападу болю, не здатні нашкодити організму, систематичний безконтрольний прийом, безумовно, загрожує дуже серйозними наслідками.

Ціна цитрамон

Ціна цитрамон залежить від того, яким підприємством вироблено препарат. Так, наприклад, ціна цитрамон П - від 14, а ціна Цірамона Ультра - від 70 рублів.

В Україні упаковку таблеток можна придбати за 2,3-15,5 грн.

Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Схожі
» » Цитрамон