Хто виграв чемпіонат світу з хоккею 2012

Відео: 20.05.2012. Чемпіонат світу. Фінал. Росія - Словаччина [Спорт 1]

Чемпіонат світу з хокею в цьому році проходив відразу в двох столицях скандинавських країн - в Стокгольмі і Гельсінкі. 16 команд з трьох континентів майже три тижні в травні з`ясовували, яка з них повинна називатися найкращою збірною планети в цьому виді спорту. У присутності майже півмільйона глядачів національні збірні провели 64 зустрічі, закинули один одному 376 шайб і 20 травня, нарешті, виявили чемпіона.
Хто виграв Чемпіонат світу з хоккею 2012

Цього року першу стадію турніру команди починали двох групах по 8 збірних у кожній. За першими літерами назв міст, в яких проходили ігри груп, їх позначили літерами S і H. Росіяни цю стадію провели в Стокгольмі, де на 14-тисячної "Глобен-Арені" разом з командами Швеції, Чехії, Норвегії, Латвії, Німеччини, Данії та Італії виявляли чотирьох учасників чвертьфінальних ігор. 5 травня наша збірна провела першу зустріч чемпіонату, перегравши Латвійську команду з рахунком 5: 2. Продовження вийшло не менш вдалим, росіяни послідовно виграли всі матчі, особливо образивши господарів - матч Росія-Швеція в присутності 11,5 тисячі глядачів закінчився з рахунком 7: 3.

Відео: Канада - Словаччина ЧС-2012, 1-4 фінала.mp4

З груповій стадії в чвертьфінали в цьому році вийшли всі фаворити, ніяких несподіванок не сталося. Крім нашої збірної в Стокгольмі в етап плей-офф пройшли Швеція, Чехія та Норвегія, а в Гельсінкі такими командами стали США, Канада, Фінляндія і Словаччина. І чвертьфінальну гру Росія проводила в шведській столиці, другий раз за цей чемпіонат обігравши норвезьку національну команду - матч закінчився з рахунком 5: 2. Потім нашим хокеїстам довелося переїхати в сусідню країну - в Гельсінкі, в півфіналі, вони з ще більшим рахунком (6: 2) перемогли фінську збірну в присутності 13 тисяч уболівальників. Інший півфінал склали представили країн, які відносно недавно були однією державою - Чехії та Словаччини. У цій грі словаки були сильнішими (3: 1), завдяки чому і потрапили до фінальної пару до нашої збірної, вже чотири години як чекала імені останньої жертви на шляху до золота.

Головна гра відбулася ввечері 20 травня на Глобен-Арені в Гельсінкі. До цього моменту вже були відомі всі інші підсумки чемпіонату. Бронзові медалі завоювали чехи, у важкій боротьбі перегравши збірну Фінляндії (3: 2), а Італія і Казахстан не змогли закріпитися в хокейній еліті і знову покинули вищий дивізіон. У фінальній грі Росія-Словаччина тільки перший період закінчився з рівним рахунком (1: 1), а два інших виграли наші хокеїсти. Остаточний рахунок цього поєдинку - 6: 2. Збірна Росії в четвертий раз стала чемпіоном світу, а якщо додати і радянські часи, це вже 26-е золото вищої хокейної проби.