Як пройшли олімпійські ігри в ванкувері

Відео: Навка-Костомаров. Закриття Олімпіади у Ванкувері

З 12 по 28 лютого 2010 року в канадському місті Ванкувері проводилися XXI зимові олімпійські ігри. Ці дві з невеликим тижні були наповнені безліччю спортивних подій. Учасники та глядачі стали героями і свідками перемог і поразок, допінгових скандалів, боротьби за олімпійські медалі і, на жаль, навіть трагічних подій. Ця Олімпіада для російської команди стала найбільш невдалим за всю історію Ігор.

Відео: Прожекторперисхилтон обговорюють Олімпіаду у Ванкувері

Як пройшли Олімпійські ігри у Ванкувері

Самого початку пройшли Олімпійські ігри у Ванкувері під знаком безглуздою трагедії: ще до відкриття Ігор на санно-бобслейній трасі отримали травми кілька спортсменів, а молодий перспективний спортсмен з команди Грузії Нодар Кумаріташвілі загинув, врізавшись в металеву опору. Тому урочиста церемонія відкриття Олімпіади почалася з хвилини мовчання.

Але далі події розвивалися за планом, незважаючи на занадто теплу погоду і проблеми з демонстрантами і страйкарями, які протестували проти глобалізації. Вже на наступний день почалися звичайні олімпійські будні, пройшли перші офіційні змагання - стрибки з трампліна К-90, в фіналі яких переміг швейцарець Сімон Амман, який і відкрив рахунок медалям Ванкувера.

Російські лижники почали свої виступи не дуже вдало, і в результаті їм дісталися тільки четверті місця, які тренери пояснили поганим підбором лижної мазі. Першу олімпійську медаль для російської команди завоював ковзаняр Іван Скобрев, який посів третє місце на дистанції 5 км.

Команду Росії продовжували переслідувати невдачі: двоєборець Нияз набе, на якого покладалися великі надії, був відсторонений від участі у змаганнях через підвищеного рівня гемоглобіну в крові. У першому ж матчі з фінами російські хокеїстки програли з рахунком 1: 5 і фактично відразу вибули з боротьби за медалі. У змаганнях спортивних пар вперше за багато років російських спортсменів також не виявилося.

Перше золото для Росії тільки на 5-й день олімпіади виграли лижники-спринтери Микита Крюков і Олександр Панжинський. Євген Плющенко, якому пророкували золото в фігурному катанні, зайняв лише друге місце, що також стало неприємним сюрпризом і приводом для тривалих суперечок. Успіх супроводжував танцюристам на льоду, лижникам в командному спринті, біатлоністам і саночникам, які додали ще кілька медалей в скарбничку російської збірної. Вперше в історії російського спорту золоту медаль в сноуборді виграла Катерина Ілюхіна. У неофіційному командному заліку збірна Росії була лише 11-й за кількістю олімпійських медалей.

На церемонії закриття Олімпійських ігор Ванкувер передав естафету російському місту Сочі. Будемо сподіватися, що чергова олімпіада, яка пройде в 2014 році, принесе нашим спортсменам більше удачі і медалей.

Відео: Церемонія відкриття Олімпійських ігор в Сочі 2014 року HD HDTV1080i