За історію Олімпійських ігор російські спортсмени, які виступають в дисципліні жіночий скелетон, жодного разу не піднімалися на п`єдестал пошани. До 2014 року кращою російською скелетоністка була Катерина Миронова, яка змогла зайняти лише сьоме місце на Олімпійських іграх в Канаді.

На санно-бобслейній трасі "санки" російську збірну з скелетону представили одразу три спортсменки в цьому виді змагань - Олена Нікітіна, Ольга Потиліцина і Марія Орлова. За результатами Олімпійського заїзду все три дівчини увійшли до шістки кращих, що є цілком хорошим результатом для команди.

Відео: Олександр Третьяков - олімпійський чемпіон в скелетоні

Змагання з жіночого скелетону проходили два дні. Після першого дня змагань Олена Нікітіна займала третю сходинку турнірної таблиці, і змогла втриматися на цій позиції після свого останнього заїзду. Її загальний час проходження траси за результатами чотирьох заїздів склало 3 хвилини і 54,30 секунд. Перемога у вигляді золотої олімпійської медалі в цьому виді спорту дісталася представниці Англії - Ліззі Ярнолд, а срібло - Ноель Пикус-Пейс (США).

Цікавим фактом стало те, що Олена Нікітіна почала займатися скелетоном абсолютно несподівано, раніше вона виступала за збірну Москви з футболу. У російську збірну з скелетону вона потрапила тільки в 2009 році. На самому своєму першому участю в Кубку Світу Нікітіна зайняла відразу десяте місце, випередивши своїх співвітчизниць на кілька позицій. Бронзова Олімпійська медаль в Сочі - не єдиний подіум 21-річної спортсменки. У січні 2013 року вона стала першою російською дівчиною, яка стала переможницею в Чемпіонаті Європи з скелетону.